0(216) 4 999 222
Sosyal Medya Hesaplarımız

Para Kasası Teknik Şartname

Anasayfa » Para Kasası Teknik Şartname
Para Kasası Teknik Şartname

Para Kasası Teknik Şartname

TENKNİK ÖZELLİKLER

Gebäude-Sicherheitstechnik Vertriebs GmbH (Alman) KOPENHAGEN model Computer Cabinet (Bilgi Emniyet Kasası) 2003’de değişen Avrupa güvenlik normlarına uygun test edilmiş, EN 1143-1 Grede 1-5 sertifikasını almıştır.Bahsi geçen kasanın içindeki manyetik bant hiçbir surette yangın, nem, toz, kir, gaz ve manyetik alan gibi zedeleyici koşullardan etkilenmez.

Kimyasal desteklemeyi içermeyen bir yangının 1000 C ye erişim süreci  hiçbir önlem alınmaksızın 6 saattir.S 120 DIS normları bu noktadan itibaren kasanın sürekli 1000 C bir ısıya maruz kalacağı ihtimalini baz almaktadır.Test süresi 22 saat olup kasanın 9.15m yükseklikten düşme, basınçlı suya tabi tutulma, sızdırmazlık kontrollerini de içermektedir.Kasanın iç ısısı teste başlama anında 21 derece iken(normal oda sıcaklığı), testin bitiminde +5 değer almasına müsama

edilmektedir. Data mediaların 50 derecede bozulma riski olduğundan düşük bir değerdir. İlk cidarda ısı yalıtımı sodyum bileşiği ile sağlandığından yangına

maruz kalma durumunda kilit ve sürgü mekanizmalarının etkilenmesi mümkün değildir.

Manyetik alana karşı mukavemet faraday kafesi ile sağlanmaktadır.

PARA KASASI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Euro Grade 1

Grade 1  10.000 Euro sigortası ve 100.000 Euro mücehver sigortası var.

60 dakika yangına dayanıklıdır.

Yenilikçi kasalarımız hem yangın korumalı hem de hırsıza karşı yüksek korumalı olarak üretilmiştir.

EN 1143-1 Avrupa standartlarına uygun bir koruması ve ECB*S hırsıza karşı sertifikası vardır.

  • S60 P sınıfındaki Eaglesafe EUROGRADE kasaları; ECB tarafından 1 saat boyunca kağıtları koruma olarak onay almıştır.
  • Kasa ların yeni birleşenleri; yangına dayanıklı, hırsız korunaklı metaryel bariyerlerle kaplıdır. Kasanın ağırlığının hafif olmasından dolayı transferi kolay ve üretim maliyeti düşüktür.
  • Üç taraftan sert çelik cıvatalarla inşa edilmiştir.
  • Buna ilaveten ek güvenlik için, Eaglesafe EUROGRADE hırsıza karşı etkin bir anti sondaj kaplama yapmıştır. Kaplamalar özel olarak dizayn edilmiş ve manganez kaplı T 200 * karbit Grade 1 çelikle yapılmıştır.
  • Mekanik kilitler,  EN 1300 uyarlanınca A klass yada B klass yüksek güvenlikli  iki ana kilit olarak seçenekler sunulmuştur. Elektronik şifreli kilitler daha fazla güvenlik sağlar ve izinsiz erişimi engeller.
  • Her model her türlü mekana uyumlu boyanabilir.
  • Data kasalarında 60 diskete kadar NT yangın 017 sertifikalı, yangına karşı  1 saat boyunca dayanma gücüne sahip

KİLİTLEME SEÇENEKLERİ

Ana kilit seçeneği olarak, Eaglesafe EUROGRADE çelik kasa  Model SB-01 ve üstü olanlarda elektronik kilit (sınıf B)  veya anahtar kilidi (sınıf A) ile donatır. Ana kilit her türlü şifreli kilit ile tamamlanabilir.

Bütün kilitler ECB*S tarafından test edilmiştir ve EN 1300 standartlarına göre sertifikalanmıştır. Yüksek güvenlikli Eaglesafe EUROGRADE kilitler ECB*S tarafından klass B ile sertifikalanmıştır.

Bunların içerikleri şöyledir; 1 master kod, 1 yönetici kodu. En fazla 99 dakika kadar kasa açılma süresi vardır eğer açılmazsa  geçersiz kılar. Zorlama olduğu zaman alarm devreye girer.

YANGIN TESTİ

Eaglesafe EUROGRADE çelik kasa, Avrupa EN 1047-1 S 60 P sınıfında yangın korumaya en dayanıklı  olarak ispatlanmıştır. İçinde evrakları 1 saate kadar yangından muhafaza eder. Bu sertifika ECB*S (European Sertifika  Kurulu tarafından ödüllendirilmiştir.

TEST PROSEDÜRLERİ

Kısım 1 : Çelik Kasa fırına yerleştirilir ve 1000 dereceye kadar 60 dakika ısıtılır ateşe dayanma  etkilerini ölçmek için

Kısım 2 : Çelik Kasa fırından alınır ve soğutulur. Çelik Kasa açıldığında içindeki derecenin 150 dereceyi geçmediği görülür.

HIRSIZLIĞA KARŞI TEST

Eaglesafe EUROGRADE çelik kasa ECB *S  Avrupa Grade 1  hırsızlık koruması için Avrupa Standart EN 1143-1 ile onaylanmıştır. Saldırı araçları Sovereign Elite kasalarının resistanslarını ölçmek için kullanıldı. Oksijen kaynakları ve termal matkaplar kullanıldı.

Mekanizma   

Para Kasaları nda bağlı yardımcı anahtarlı kilit ateşli saldırılara karşı uzağa ve gelişigüzel yerleştirilen “çapraz kilitleme” veya tekrar kilitlemeli ve termal kablolu opsiyonel yüksek güvenlikli kırılan camlı bir kilitleme mekanizması ile donatılmıştır.
Aletlerle, ateşle veya patlayıcılarla bir saldırı durumunda cam yüksek düzeydeki kırılma özelliği sayesinde parçalanacaktır.
Camdan olan yeniden kilitleyiciyi kullanmak üst düzey güvenlik koruması sağlayarak toplam 6 değişik yerinden kilitlenecektir.